12 kolejka A-klasy: Częstochówka - Sparta Szczekociny 10:1
Dodane przez ksczestochowka dnia 30/10/2011 19:50
Pogromem gości zakończyło się spotkanie pomiędzy Częstochówką, a Spartą Szczekociny. Częstochowianie odprawili Spartan z bagażem 10 bramek, tracąc tylko jedną. Do przerwy było zaledwie 3:0, ale po zmianie stron na boisku istniała już tylko Częstochówka. Hat-trickiem popisał się 18-letni Andrzej Niestrój. Po dwie bramki zdobyli także Nicewicz oraz Jędryczkowski. Seria wygranych Częstochówki jest wręcz imponująca. "Orły Cmentarne" odniosły 15 z rzędu zwycięstwo na własnym boisku, strzelając w tych meczach aż 66 bramek!
Rozszerzona zawartość newsa

29.10.2011, godz.13:30
CZĘSTOCHÓWKA - SPARTA SZCZEKOCINY 10:1 (3:0)
bramki: Niestrój (trzy), Nicewicz (dwie), Jędryczkowski (dwie), Majer, Rosa, Piątkowski

SKŁAD: Liberda - Jędryczkowski, Struski, Piątkowski, Janecki - Rosa (70.Mandat), Szcześniak, Niestrój, Majer (75.Kukuła), Nicewicz (75.Marchewka) - Bieniek (60. Kowalski)

Początek spotkania nie zwiastował aż tak wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Co prawda Częstochowianie szybko strzelili dwie bramki, jednak Szczekocinianie ambitnie dążyli do odrobienia strat stwarzając kilka ciekawych akcji ofensywnych. Pierwsza bramka dla Częstochówki była autorstwa Jędryczkowskiego, który uderzył z około 30 metrów, a piłkę toczącą się wprost do rąk bramkarz puścił między nogami. Druga bramka padła kilka minut później. Idealnym podaniem Rosa obsłużył Nicewicza, a ten bez problemów posłał piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Kolejna bramka padła w 30 minucie. Tym razem po podaniu Bieńka w dobrej sytuacji znalazł się Niestrój i na raty pokonał golkipera gości. Wynik pierwszej połowy nie odzwierciedlał w 100 procentach wydarzeń na boisku, gdyż gospodarze delikatnie mówiąc nie grali rewelacyjnie, kilka razy pozwalając na zbyt wiele Sparcie. Liczy się jednak to co w bramce. Po zmianie stron to goście doszli do głosu strzelając w 50 minucie bramkę po kiksie Piątkowskiego. Był to jednak jedynie "łabędzi śpiew" Spartan, gdyż po strzeleniu tej bramki przestali zupełnie grać w piłkę. Wykorzystując słabnącą z minuty na minutę formę gości, Częstochowianie zaczęli strzelać bramkę za bramką i mimo, że strzelili w sumie 10 bramek mogli ich zdobyć znacznie więcej. Najskuteczniejszym zawodnikiem Częstochówki w tym meczu był autor trzech bramek Andrzej Niestrój. Pozostałe trafienia zanotowali: Jędryczkowski (2), Nicewicz (2) oraz Majer, Rosa i Piątkowski.